Search
 

Blog

Quantum Catering / Catering Eventowy  / Przez żołądek do serca… Klienta. Dlaczego catering jest ważny na eventach firmowych?

Przez żołądek do serca… Klienta. Dlaczego catering jest ważny na eventach firmowych?

Impreza firmowa to święto dla całego przedsiębiorstwa. Prestiżowa lokalizacja, elegancki wystrój, wyrafinowane atrakcje… i odpowiednie jedzenie! Dobry catering to podstawa branżowych eventów. Dowiedzcie się dlaczego!

Catering dla pracowników.

Znaczna część imprez firmowych to sposób wynagrodzenia pracowników za ich dobre wyniki. Niezależnie czy to wyjazd integracyjny, wspólna wigilia, jubileusz czy spotkanie szkoleniowe – to pracownik jest tą osobą, którą chcemy oczarować. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że na to zasłużył. Impreza jest świetną nagrodą i komunikatem:

Cieszymy się, że jesteś z nami, chcemy abyś czuł się u nas dobrze. Zobacz! Jesteśmy firmą, która o Ciebie dba.

Każdy element imprezy firmowej jest ważny, jednak skoncentrujmy się na jedzeniu. Według badań nad hedonizmem, dobre jedzenie jest bardzo wysoko na liście przyjemności. Chcąc zadbać o pracownika, zaserwujmy mu więc pyszny, elegancko podany i perfekcyjnie obsługiwany catering. Dzięki temu każda impreza będzie długo wspominana przez pryzmat wyjątkowych dań, a sprawność logistyki nie zakłóci ważnych momentów jak przemówienia czy gwiazda wieczoru.

Catering dla kontrahentów.

Inny powód dlaczego organizujemy imprezy firmowe, to spotkania z klientami czy kontrahentami. To często eventy z okazji wprowadzenia nowego produktu, tło do podpisania ważnego przetargu, konferencja czy po prostu bankiet, by podziękować naszym partnerom. Jakie wrażenie chcemy zrobić? Oczywiście – profesjonalnej firmy, dbającej o każdy szczegół i troszczącej się o jak najlepsze relacje biznesowe. Dlatego kluczowe jest odpowiednie przyjęcie naszych gości.

Dobry catering powinien wywołać efekt „wow” – sprawić, że klienci, którzy często chodzą na imprezy branżowe, to właśnie naszą zapamiętają najlepiej. Dużą rolę pełni tutaj sprawna i profesjonalna obsługa, która dba o każdego z największą starannością. Wyobraźmy sobie bankiet, za szalone pieniądze, z którego najważniejszy klient wyjdzie, bo zbyt długo czekał na kawę. Koszmar prawda?

Każda impreza jest wizytówką firmy. Skoro na co dzień działa ona na najwyższych standardach – warto, aby podwykonawcy podczas eventu, również je zachowywali.

Catering dla nas samych.

Często zapominamy o nas – organizatorach wydarzenia. Impreza firmowa ma być również dla nas przyjemnością, nagrodą zwieńczającą cały proces przygotowań. Czy pyszne jedzenie i bezstresowy przebieg eventu nie jest idealną gratyfikacją? Czy moment kiedy z kieliszkiem dobrego wina, możemy rzucić się w wir rozmów, zamiast doglądać bufetów i sprawdzać obsługę? Czy nie dlatego wybieramy dobre, sprawdzone firmy, aby na samej imprezie nie musieć się o nic martwić? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć przy wyborze firmy cateringowej.